Avaleht Sotsiaalmeedia Instagram alustab meeldimiste arvu varjamisega, et fookus tagasi sisule viia!

Instagram alustab meeldimiste arvu varjamisega, et fookus tagasi sisule viia!

Viimasel kuul on räägitud palju Instagramis meeldimiste kaotamisest. Nüüd selgus, et Instagram käivitab reaalse testi meeldimiste arvu varjamiseks. Järgnevate päevade jooksul ei näe Instagrami kasutajad Kanadast enam oma jälgijate postituste meeldimiste arvu.

F8 arenduskonverentsil kinnitas Facebook, et tegemist pole majasisese prototüübiga, vaid Instagram reaalselt kaalub seda muudatust oma kogukonnale. Alates järgmisesest nädalast ei näe Kanada kasutajad enam oma feedil olevate fotode ja videote meeldimiste arvu.

Me tahame, et jälgijad keskenduks sisule, mitte sellele, kui palju meeldimisi postitus saab.”

Muudatus kehtib vaid teiste inimeste sisu vaatamise kohta, seega Instagrami kasutajad saavad enda postituste meeldimiste arvu endiselt näha.

Selle muudatuse eesmärk on muuta Instagram vähem selliseks platvormiks, kus võisteldakse populaarsuse nimel ja rõhuda rohkem sisule. Positituste meeldimiste arv on muutunud niivõrd oluliseks mõjuisikute mõõdupuuduks, et paljud inimesed leiavad viise, kuidas süsteemi petta ja lähevad isegi nii kaugele, et maksavad suuri rahasummasid robotkontode tehtud meeldimiste eest.

Kas Instagram eemaldab meeldimiste arvu kõigi jaoks, selgub pärast seda, kuidas kanadalased võtavad muudatuse vastu.