Avaleht Sotsiaalmeedia Instagram loob uue sõnumirakenduse, mis võib saada Snapchatile konkurendiks

Instagram loob uue sõnumirakenduse, mis võib saada Snapchatile konkurendiks

Facebook töötab koostöös Instagramiga välja uut sõnumirakendust Threads, mis võimaldab sõpradega jagada fotosid, sõnumeid ja videosid, aga ka oma asukohta, liikumissuunda ja -kiirust ning akutaset, kirjutab The Verge.

Rakendust, mis on loodud privaatsema info jagamiseks oma lähedaste sõpradega Instagramis, testitakse praegu  Facebookis. Instagram keeldus kommentaaridest. 

Mais lõpetas Instagram töö sõnumirakendusega Direct, mida on arendatud alates 2017. aasta lõpust. Põhjuseks oli see, et kasutajate jaoks oli tüütu vahetada sõnumi saatmiseks pidevalt kahte rakendust. Instagram on aga endiselt huvitatud uuest sõnumite saatmise võimalusest. 

Lähedaste sõprade ümber koondunud sõnumirakendus võib osutuda kasutajate hulgas populaarseks. Rakendus võib olla suureks konkurendiks Snapchatile, mis on hetkel kõige populaarsem rakendus lähedaste sõpradega suhtlemiseks. Nimelt veedab keskmine Snapchati kasutaja rakenduses rohkem aega võrreldes keskmise Instagrami kasutajaga.

Threadsi sõnumirakendus näib olevat väga sarnane praeguse Instagramis olemasoleva sõnumilahendusega. Sõprade sõnumid ilmuvad uudisvoogu ja rakendus näitab, millised sõbrad on hetkel rakenduses aktiivsed. Võimalik on vaadata sõprade Instagrami storysid ja rakenduses on ka kaamera fotode ja videote jäädvustamiseks ning lähedastele sõpradele saatmiseks.

Pole veel teada, millal Threads lansseeritakse. Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg ütles märtsis, et ettevõtte rõhk hakkab tulevikus olema privaatsusel, turvalisusel ja väikeste sõpruskondade suhtlusel. Näib, et Threads esindab ettevõtte viimaseid jõupingutusi selle visiooni tegelikkuseks muutmiseks.