Avaleht E-Kaubandus Kuidas teha üksinda „ELUSTIILI“ fotot?

Kuidas teha üksinda „ELUSTIILI“ fotot?

Hästi toredad on kõiksugu „elustiili“ moodi fotod, kui pildilt paistab mõni meeliköitev tegevus, mille läbi oma tooteid ja teenuseid tutvustada. Elustiilifotod sobivad hästi reklaamide põhjaks, sotsiaalmeediasse, flaieritele ja kasvõi koostööpartnerite jõulukaartidele.

Siiski, paljudel ettevõtetel pole võimalusi iga pisiasja pärast fotograafi kutsuda ja loovjuhtidel tuleb visuaalidega üksinda hakkama saada.

Võtame tänaseks eesmärgiks luua üks reklaam ja oletame, et meil on kasutada ainult fotoaparaat ja nutitelefon.

1. Leia või ehita tasapind, kuhu fotoaparaat asetada.

Säti eelnevalt valmis koht, kus hakkaksid meeleolukat elustiili näitama. Seejärel leia mõni lauanurgake või ehita tooli peale parajale kõrgusele „statiiv“. Selleks, et kaamera kalde alla saada, toetasin teda alt näiteks võinoaga.

Aseta fotoaparaat tasapinnale elustiili foto

2. Otsi fotoaparaadi sätetest üles taimer.

Kui sul puudub distantspäästik, siis igal fotokal on võimalus panna taimer. See nõuab ainult kiiret tegutsemist, et 12 sekundiga jõuda oma meeleolusse ja olla valmis, kui klõps käib.

Elustiili foto taimer

3. Uuri, kas sinu kaameral on wifi ja kasuta hoopis äppi.

Osadel fotoaparaatidel on oma wifi ja äpp, mille abil saab nutitelefoni hoopis distantspäästikuna kasutada.  Äpis saad reaalajas vaadata, milline foto tuleks, pilti teha  ja muuta sätteid. See hoiab oluliselt rohkem aega kokku, kui joosta edasi-tagasi taimerit kasutades.  Läbi äpi saab ka pilte kohe telefoni tõmmata.

Image Sync- Pentaxitele
Canon Camera Connect- Canonitele
The Wireless Mobile Utility- Nikonitele

Wifi fotokaameral elustiili foto

4. Pildista niikaua kuni soovitud tulemus on käes.

Ma soovisin täna teha reklaamfotot toidupildistamise teemal ja selleks oli mul vaja inimest, kes parajasti toitu pildistaks. Sättisingi end pildile ja läbi äpi telefoniga pildistasin iseend pildistamas toitu.

reklaamfoto

Kui pilt on tehtud ja tahaks sellest teha mõne kifti reklaami, postituse või eripakkumise, siis üks lihtne koht selleks on www.canva.com. Leidsin sealt endalegi sobiva põhja ja panin kokku ühe kuulutuse*.

toidufoto kuulutus canva

*Kuulutus on fiktiivne ja selline pakkumine ei ole hetkel kehtiv.

Lõppkokkuvõttes saab öelda, et üksinda on täiesti võimalik meeleolupilte teha, aga see võtab rohkem aega ja nõuab loovat lähenemist, kuidas fotograaf asendada taburettide ja äppidega.

Jõudu ja jaksu soovides!

@sotsiaalsukelduja