Avaleht SEO Miks peab veebilehe laadimiskiirus olema alla 5 sekundi?

Miks peab veebilehe laadimiskiirus olema alla 5 sekundi?

Aeglased kodulehed kahjustavad konversioone, kuid millegipärast ei kiirusta turundajad seda viga parandama. Kodulehe laadimiskiirus on ülioluline. Google on teinud laadimiskiiruse mobiilis üheks põhiliseks edetabeli teguriks.

Eelmisel aastal toimunud konverentsil Unbounce testiti 188 ettevõttet, kasutades selleks Google’i tööriista “Test My Site“. Tulemuseks oli see, et ainult 15% veebilehtedest vastas google’i viie sekundi või vähem kriteeriumile. Ligi 40% veebilehtedest avanesid mobiilis vähemalt 11 sekundid, mida on väga palju.

photo2
Kodulehe laadimiskiirus on oluline!

Seejärel viidi läbi kaks paralleelselt uuringut külastajate ja turundajate kohta, et mõista nende hoiakut. Ligi 75% küsitletutest arvasid, et nad ootavad neli või rohkem sekundit. Google’i andmed näitavad siiski vastupidist. Enamik inimesi loobub pärast kolme sekundi järel ootamist.

Enamik küsitletutest märkis, et aeglane laadimiskiirus mõjutab negatiivselt nende ostusoovi. Samuti ei pöörduta tagasi sellele veebilehele. Üllatav oli aga see, et naised oli võrreldes meestega kannatamatumad.

Enamik tarbijaid tahavad kiiremini laadivaid veebilehti, isegi kui nad peaksid loobuma piltidest, animatsioonidest ja videodest. Hea uudis kaubamärgi arendajatele on see, et paljud tarbijaid on valmis süüdistama rohkem oma interneti ühendust (50,5 %), kui kodulehte ise (34,2%).

Mõned näpunäited veebilehe kiiruse parandamiseks:

Piltide ja videode optimeerimine
Kasutage vahemälu pluginaid
Võrrelge veebiserveri teenusepakkujaid
Kiiruse audit, kasutades Google Lighthouse’i või mõnda teist tööriista

www.veebilahendused.ee