Eriefektid on tootefotode üks lõbusaim osa!
Tihti me ei märkagi, et piltidel on mingeid eriefekte kasutatud, sest väikeste trikkidega on pilt vaatajale tehtud nii, nagu see loomulikus olekus oleks. Selleks, et seda „loomulikku“ efekti tabada, peab aga pildi tegija natukene ette mõtlema. Täna keskendume peegeldustele ja piiskadele.
1. Peegeldused
Peegeldused ja läiked on piltide vaenlased. Ka kõige kaunima toote võib totaalselt ära rikkuda sellelt vastu peegelduv stuudio. Lampidest jäävad kentsakad ruudukujulused läiked ja kui foto pole stuudios tehtud, siis paistab kogu kontori või toa sisustus. Fotograafide üks vahvamaid nippe on ehituspoodides müüdav matistav sprei!
Peegelduste vaba pildi saamiseks tuleb tootele lasta vastavalt vajadusele üks kuni mitu kihti matistavat spreid ja oodata kuni on kuivanud. Selle triki miinuspool on see, et toode saab rikutud ja seda hiljem enam müüa ei saa.
2. Piisad
Võtame näiteks selle sama õllepudeli ja teame, et heledat õlut serveeritakse jahedalt. Tuttav on vaatepilt, kuidas pudelile ilmuvad temperatuuri erinevusest veepiisad ja see tekitab meis mõnusalt jahutava ja karastava tunde. Päris elus on see moment veid hetke ja veepiisad hakkavad gravitatsiooni mõjul kohe alla voolama. Järelikult tuleb piiskade tekitamiseks kasutada järgmist fotograafide supertrikki, milleks on glütseriin!
Pane glütseriin tühja spreipudelisse, pihusta umbes 10 cm kauguselt ja aeglaselt vajutades. Selle tulemusena pritsib pudel sellist „nire“ ja tootele maanduvad piisad. Glütseriin-piisad võivad sama koha peal seista päevi ja see annab pildistajale palju aega, et saada üks mõnus värskendav tootepilt.
Glütseriini-piiskade trikki saab ka kasutada toidul, mis peaks välja nägema nagu „värskelt pestud“.
Kui tegeled millegagi, millel on palju peegelduvaid pindu või vajad regulaarselt piisakesi, siis katseta julgelt neid nippe ja sinu tootefotod paranevad silmnähtavalt.
Autor: @sotsiaalsukelduja